M.K.Ü
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İSKENDERUN MUSTAFA KEMAL MAHALLESİ

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

m.k.ü tarihce

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

m.k.ü  tarihce Empty
MesajKonu: m.k.ü tarihce   m.k.ü  tarihce Icon_minitimePtsi Ekim 11, 2010 2:27 am

İskenderun Meslek Yüksekokulu 1976 yılında YAY-KUR’a bağlı bir birim olarak öğretime başlamıştır. 1982’de Çukurova Üniversitesi’ne bağlanmıştır. 1984’te Dünya Bankası ile Yüksek Öğretim Kurulu’nun ortaklaşa yürüttüğü, “MEVCUT MESLEK YÜKSEKOKULLARINI GELİŞTİRME PROJESİ (1. ENDÜSTRİYEL EĞİTİM PROJESİ)” kapsamında ülkemizdeki 8 pilot okuldan biri olarak seçilmiştir. 1985 yılından itibaren bu proje kapsamında öğretim elemanları İngiltere ve Amerika’da eğitim almışlardır. 1987’de atölye ve laboratuvarlarda kullanılacak olan malzemeler gelmeye başlamış ve 1989’da proje tamamlanmıştır.

Aynı yıl mevcut bina yeterli olmadığından kampüs yerinin keşfi yapılarak bir yüksekokul kampüsü oluşturulmuştur. İskenderun Meslek Yüksekokulu,11.07.1992 tarihli 3837 sayılı kanunla Çukurova Üniversitesi’nden ayrılıp 01.01.1993 tarihinde Mustafa Kemal Üniversitesi’ne bağlanmış ve mevcut kampüs binalarına taşınmıştır.
https://harbis.forumdizini.com

m.k.ü tarihce
1 sayfadaki 1 sayfası